Агротехнологічна кластеризація. Початок

Минулого тижня компанії Астарта та Borsch Ventures (одна з дочірніх структур KM-Core) публічно оголосили про створення спільного підприємства Agro Сore,  діяльність якого буде зосереджена на розробці IT-рішень для агробізнесу та підтримці розвитку аграрних стартапів українських та зарубіжних команд.

“Ми маємо власну команду інженерів та розробників, яка спільно з експертами компанії Астарта створюватиме власні високотехнологічні сервіси для агробізнесу”, – розповів ЛІГА.net Ілля Гандзейчук, генеральний менеджер Agro Core.

З відкритих джерел можна легко дізнатися, що компанію було зареєстровано 30.12.2016, а розмір її уставного капіталу становить 5,3 мільйона гривень.

«Але судячи з команди, яку хантили для цього проекту і часу на підготовку до запуску, інвестиції там серйозні і компанії налаштовані працювати у довготривалій перспективі», – зауважує Юрій Петрук, засновник асоціації AgTech Ukraine.

РОЗВИТОК IT В УКРАЇНСЬКОМУ АПК

путрку3

Юрій Петрук

Відсоток проникнення високих технологій в українському агросекторі поки що доволі низький — близько 10-12% порівняно зі світовими лідерами. Нам потрібно брати приклад з Австралії, Ізраїлю, США, Канади та Нідерландів, де IT-рішення в сільському господарстві застосовуються дуже широко.

«В Україні чимало аграрних компаній взагалі не замислюються над розумними технологіями. З іншого боку, існують доволі передові господарства, агрохолдинги і навіть фермери, що знають про конкурентні переваги, які можна отримати від впровадження IT-технологій — і успішно застосовуються їх на практиці. Між іншим, багато таких інструментів окуповуються вже в перші роки використання, а надалі починають приносити додаткову вигоду або заощаджувати гроші, час та зусилля», – каже Юрій Петрук.

НАЙПОПУЛЯРНІШІ IT-РІШЕННЯ В УКРАЇНІ

Алексей Олейников, Олексій Олейніков

Олексій Олейніков

Сьогодні інновації в українському сільському господарстві ще не достатньо популярні. Таку думку висловлює керуючий партнер InVenture Investment Group, співзасновник асоціації AgTech Ukraine Олексій Олейніков.

«Нові технології активно використовуються як у рослинництві, так і в тваринництві. У першому випадку – це технології від системи farm-management, дронів і робототехніки аж до e-commerce в сфері реалізації сільськогосподарської продукції. У тваринництві застосовують сенсорні технології, системи безпеки і контролю за вирощуванням тварин. Взагалі-то, на сьогодні складно точно оцінити рівень впровадження «розумних» технологій в агросекторі України. У 2017 році асоціація AgTech Ukraine планує провести повноцінне аналітичне дослідження на тему розвитку agtech сектора в Україні», – зазначає Олексій Олейніков.

ПЕРСПЕКТИВИ АГРОТЕХНОЛОГІЧНИХ ХАБІВ

Agro Сore – не перший і явно не останній хаб, а аграрних інноваторів в Україні поки що, на жаль, не так багато, щоб на усіх вистачало. А тому замість розвитку інфраструктури може скластися ситуація конкуренції, а не співпраці між такими хабами, припускає засновник асоціації AgTech Ukraine.

«За кордоном такі хаби зазвичай виникають при університетах або у спеціалізованих наукових установах і спонсоруються агрокомпаніями, венчурними та інвестиційними фондами. Також такими осередками стають профільні організації. І це одна із цілей заснування асоціації AgTech Ukraine. Перевага такої моделі в тому, що вирішуються глобальні проблеми, розробляються більш комплексні технології і відбувається обмін знаннями, що сприяє збільшенню кількості проектів та зростанню конкурентоспроможності на світовому ринку», – наголошує Юрій Петрук.

Інші агрохолдинги теж вкладають гроші у розвиток IT-рішень. За словами Олексія Олейнікова, останні кілька років про створення власних R&D центрів та різноманітних програм для розвитку нових технологій замислюються Kernel, Svarog West Group, Ukrlandfarming, МХП та інші компанії.

Улітку Svarog West Group та КПІ оголосили про початок довготривалої співпраці у розробці інноваційних високотехнологічних продуктів для агросектору із залученням професорсько-викладацького складу, наукових співробітників та спеціалістів технологічного парку.

На підтримку розвитку молодих компаній та стартапів спрямований і проект AGRO Startup Crash Test. AGRO SCT — це регулярні неформальні заходи для технологічних підприємців і представників агрокомпаній, націлені на розвиток та підтримку інновацій в аграрному секторі. Для учасників цей захід – прекрасна можливість розповісти про свій проект і отримати відгуки та рекомендації від учасників агроринку.

Ще одна ініціатива зародилась влітку 2016 року – фундація AgroChallenge. Платформа націлена на побудову екосистеми для інвестування коштів в інноваційні проекти в аграрній сфері. Нині AgroChallenge передбачає створення бізнес-акселератора інвестиційних та інноваційних проектів, грантовий фонд підтримки інноваційних проектів в агросекторі, Фонд Аграрних інвестицій та Клуб інвесторів Agro2027, інвестиційну платформу і регулярний всеукраїнський конкурс проектів в аграрній сфері. Також у найближчих планах AgroChallenge – створення мережі регіональних центрів компетенції, що покликані допомагати вирішенню проблем сільськогосподарських підприємств.

До речі, наприкінці 2016 року невістка Петра Порошенка, Юлія Порошенко оголосила про відкриття коворкінгу AgroHub для українського агробізнесу, що залучатиме не тільки великі корпорації та підприємців-інноваторів, але і різні профільні академії та наукові інститути.

І наостанок нагадаємо про плани асоціації AgTech Ukraine на 2017:

  • Проведення нових форматів подій, зокрема міжнародних
  • Проведення аналітичних досліджень в сфері AgTech;
  • Співпраця з іноземними профільними організаціями на світовому ринку AgTech;
  • Розробка та проведення тренінгів для викладачів аграрних і технічних вишів;
  • Формування електронного каталогу компаній, товарів і послуг в сфері аграрних технологій;
  • Запуск програми підтримки та розвитку стартапів в сфері AgTech.

4
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Богдан Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Богдан
Guest
Богдан

Друзі, якщо ви бажаєте, щоб ми написали про ваш старт-ап, пишіть нам у Фейсбук https://www.facebook.com/AgTechUkraine

© 2015 - 2018, AgTech Ukraine. All rights reserved.