Переможці ХАКАТОНУ-2016. 2 МІСЦЕ. Fractal Tools

Сьогодні у фокусі – стартап Fractal Tools та його головний директор і співзасновник Євген Лохматов. На Хакатоні Аграрних Інновацій-2016 проект посів друге місце, а його розробники отримали приз – 15 тисяч гривень.

Fractal дає змогу швидко створювати як окремі пристрої Інтернету речей (Internet of Things, IoT), так і об’єднувати їх у мережі чи навіть групи мереж. Система вже впроваджена деякими власниками тепличного бізнесу, що дає їм змогу повністю автоматизувати моніторинг мікроклімату і частково автоматизувати контроль освітлення та поливу.

На якій стадії перебуває зараз Ваш продукт?

Продукт де-факто вже стартував. Наші демонстраційні стенди, експериментальні прототипи b2b продуктів та готові клієнтські рішення – усе повністю зібране у візуальному конструкторі та функціонує завдяки IoT платформі Fractal. Зараз допрацьовуємо користувальницький інтерфейс для мейкерів, шукаємо останні баги та готуємося до закритого beta-релізу. До речі, інтерфейс Fractal виглядає ось так:

0

Багато хто звертається до нас з проханням власноруч потестувати наш візуальний конструктор, зібрати iOS чи Android-додаток або спробувати функцію “прошивання по вітру”. Урешті-решт, ми хочемо надати людям інструменти та можливості самостійно розробляти автоматизовані системи вирощування будь-яких рослин. І зробити їх справді розумними, щоб Вони приймали рішення самостійно, а втручання володаря було лише за гострої необхідності.

Ми не зациклюємось на доробці візуального конструктору і вже створюємо коробочні продукти для масового ринку. В Україні немає такої компанії, що склала би нам гідну конкуренцію в ціні та функціоналі Розумних Систем. Наша місія – зробити поріг входу в світ сучасних аграрних технологій прийнятним абсолютно для всіх – навіть для старшого покоління. Це стосується як ціни, так і необхідних технічних навичок. Якщо ж Вашому дідусеві все-таки щось буде незрозуміло, сучасні онуки завжди прийдуть на поміч.

Хто вже користується Вашою розробкою?

Наразі основні користувачі візуального конструктору Fractal – його творці. Уже зараз він дозволяє нам заробляти гроші на впровадженні IoT рішень в агросекторі та на ринку розумних пристроїв.

Нещодавно нам довелося закрити публічний доступ і нині доступ є у частини команди та кількох дружніх тестувальників. Як результат – IoT рішення на базі Fractal вже впроваджуються власниками тепличного бізнесу для повної автоматизації моніторингу мікроклімату і часткової автоматизації контролю освітлення та поливу. Для тепличників ми цікаві тим, що наші рішення дозволяють обирати будь-яку апаратну платформу. Вони можуть підібрати необхідні прилади залежно від технічних умов, потреб і головне – бюджету. Це стосується як контролерів та керуючих пристроїв, так і датчиків температури, вологості, CO2, освітлення, кислотності, мінералізації, рівня води, потоку тощо. При цьому функціонал програмного забезпечення та його ціна залишаються незмінними.

1

Які Ваші плани на 2017?

За результатами перших двох місяців, 2017 рік має бути дуже насиченим за всіма показниками. Цього року нашим головним завданням є публічний реліз Fractal. Наразі ми вже беремо участь у програмі національного конкурсу EGAP Challenge і вже за місяць представимо наше коробочне рішення для тепличників.

Паралельно ми працюємо і над іншими розробками. Ми ж стартап, тому адаптуємо свою бізнес-модель під потреби ринку. І вважаємо, що саме це і є нашою основною конкурентною перевагою.

2

Розкажіть наостанок про участь у Хакатоні Аграрних Інновацій – 2016. Чим був корисний для Вас цей досвід?

За результатами Хакатона від AgTech Ukraine, з нами відразу зв’язався Макс Гурвіц і запросив на «TRACTION Camp AgTech Silicon Valley Tour». Ми побували в багатьох Каліфорнійських високотехнологічних агропідприємствах і дослідницьких центрах, що дало нам чітке розуміння про ситуацію на цільовому ринку. У Кремнієвій Долині ми дізналися, як влаштований технологічний бізнес в передовому IT-регіоні світу, заручилися необхідною менторською підтримкою, потенційними клієнтами та діловими зв’язками. Також нам вдалося особисто презентувати свій продукт “Fractal” Ніку Білогірському, і вже за кілька місяців ми взяли участь у «TechCrunch Disrupt Ukraine and Friends Startup Pavilion 2016» у Сан-Франциско. Ми і справді отримали величезну користь від участі у Хакатоні Аграрних Інновацій, за що завдячуємо асоціації AgTech Ukraine.

cyber

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
© 2015 - 2018, AgTech Ukraine. All rights reserved.