Всеукраїнський Хакатон Аграрних Інновацій. Пост-реліз

AgTech Ukraine - Всеукраїнський Хакатон Аграрних Інновацій

ГО «Асоціація АгТек Україна», м. Київ, вул. Старовокзальна, 24

+380938439408, info@agtech.com.ua, agtech.com.ua

19-21 лютого у Києві відбулася знакова подія для розвитку сільського господарства – Всеукраїнський Хакатон Аграрних Інновацій. Його організувала і провела асоціація AgTech Ukraine у співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України. У заході прийняло участь більше 150 розробників та аграріїв з різних куточків України. Було напрацьовано 25 проектів, 15 з яких було розроблено безпосередньо під час Хакатону. Усього за три дні подію відвідало більше 350 людей, яким цікавий розвиток технологій у аграрній галузі.

Захід проходив у форматі 48 годин без перерв та зупинок з вечора п’ятниці по вечір неділі. Такий підхід добре зарекомендував себе у всьому світі, тому просто був трішки адаптований під специфіку події. Команди могли залишатися працювати на всю ніч, при цьому ніхто не забороняв відлучитися і трішки прояснити розум освіжаючим душем та кількома годинами сну. Але щоночі знаходилися сміливці, які мріяли провести незабутню ніч у офісі компанії Майкрософт Україна, яка люб’язно прийняла у себе інноваторів аграрної сфери.


Спонсори та партнери

Преміум спонсорами заходу виступили компанії Syngenta та IoT HUB, офіційними спонсорами стали Kyivstar, Волинська Фондова Компанія, Datagroup, Doshka.io та ABsoft. Також ми вдячні за підтримку нашим партнерам Майкрософт Україна, Traction Camp, Pepsico та 1991 Open Data Incubator.

AgTech Ukraine - Всеукраїнський Хакатон Аграрних Інновацій


Хронологія подій. Всеукраїнський Хакатон Аграрних Інновацій


1й день, відкриття

У перший день відбулося відкриття заходу та попередні презентації ідей – кожен бажаючий мав 3 хвилини на сцені для того, щоб розказати чим займається і кого шукає. Після цього учасники мали шанс познайомитися ближче та сформувати команди. Для зручності пошуку необхідних фахівців використовувалися різнокольорові наклейки відповідно до спеціалізації та оголошення, з друком яких оперативно допомагав офіс організаторів. На першу ніч залишилося працювати близько 30 найзавзятіших учасників, які визначилися з командами і бачили чіткі цілі.

AgTech Ukraine - Всеукраїнський Хакатон Аграрних Інновацій

2й день, робота над прокетами

Субота була менторським днем. Команди мали можливість поспілкуватися з 22 менторами (повний список можна знайти нижче), які були присутніми на Хакатоні, і задати необхідні запитання та отримати підказки і консультації у різних сферах. До когорти менторів увійшли спеціалісти з аграрної галузі та експерти з розвитку бізнесу, представники компаній-спонсорів та практики з передовим досвідом. Вони надихали команди на нові ідеї та різкі повороти, ділилися своїми думками та допомагали практичними порадами. Очолила список менторів Владислава Рутицька, заступник Міністра аграрної політики і продовольства України з питань євроінтеграції, яка була вражена кількістю та якістю проектів. В результаті цієї ночі уже було більш людно – відчувався дух співпраці та командної роботи.

AgTech Ukraine - Всеукраїнський Хакатон Аграрних Інновацій

3й день, фінал

У неділю команди готувалися до демонстрації результатів своєї роботи, проходили перевірки та готувалися до випробування сценою. Фінальні презентації розпочалися зі skype-дзвінка з Максом Гурвіцем, співзасновником Traction Camp, який розповів про тренди технологізації сільського господарства і надихнув команди на нові звершення. Далі відбулося дві сесії презентацій проектів, які супроводжувалися шквалами оплесків та великою кількістю запитань.

Оцінка Проектів

До складу журі Всеукраїнського Хакатону Аграрних Інновацій увійшли Юрій Петрук (AgTech Ukraine), Владислава Рутицька (Мінагрополітики), Надія Васильєва (Microsoft), Роман Кравченко (IoT HUB), Віктор Галкін (Syngenta), Василь Нізовець (Kyivstar), Олег Хіміч (ABsoft), Тарас Вервега (SoftServe), Давід Кізіріа (IDF Reforms), Володимир Іванов (GDG Kyiv) та Валерій Яковенко (DroneUA).

У результаті за оцінками журі було визначено чотирьох переможців заходу:

1 Місце (25 000 грн.) – команда Envi Logic з проектом Envi Sensor

На Хакатоні команда представила датчик визначення концентрації CO2 в повітрі на основі графену і проект автоматизації збільшення концентрації цього газу в теплицях у темну пору для підвищення продуктивності рослин. Такі датчики дуже чутливі та набагато дешевші за аналоги, крім того, можуть бути адаптовані для вимірювання концентрації у повітрі практично будь-яких газів.

AgTech Ukraine - Всеукраїнський Хакатон Аграрних Інновацій

2 Місце (15 000 грн.) – команда Cyber Bionics з проектом візуального конструктора розумних речей Fractal

Фрактал дозволяє швидко програмувати як окремі IoT пристрої, так і об’єднувати їх у мережі чи навіть групи мереж. Команда проекту в рамках Хакатону успішно допомогла двом іншим командам(UABERRY та Fresh Space) створити свої продукти на базі їхньої технології, чим показала реальну затребуваність свого продукту. Як сказав Євген Лохматов, керівник проекту: «Успіхи наших партнерів – це наші успіхи».

AgTech Ukraine - Всеукраїнський Хакатон Аграрних Інновацій

3 Місце (10 000 грн.) – проект Рибний Буй від творців проекту Petiole

Це розумний буй для ставків та інших водойм, який вимірює температуру води та її хімічні показники для визначення оптимального часу годівлі риби та недопущення забруднення водойм. Прототип продукту уже готовий і абсолютно робочий. Конкурентна перевага його перед існуючими рішеннями у ціні, яка нижча за закордонні аналоги у кілька разів. У рамках Хакатону було розроблено додаток для Android, у якому можна спостерігати за динамікою показників і приймати вірні рішення мобільно.

AgTech Ukraine - Всеукраїнський Хакатон Аграрних Інновацій

Поїздка на Traction Camp

Спеціальний приз від нашого партнера Traction Camp – поїздку учасника проекту на двотижневий бізнес-тур до Кремнієвої Долини для знайомства з топовими AgTech компаніями та інвесторами виборов проект Fresh Space, який журі оцінило як найбільш масштабований на зовнішні ринки за рахунок B2C орієнтації. Основна ідея проекту – Internet of Space – транслювання умов середовища з одного місця в інше. Цей принцип чудово підходить для створення потрібного мікроклімату для екзотичних рослин та тварин, які не дуже добре почуваються у чужих кліматичних умовах. Також це класний шанс для емігрантів відчувати себе як на батьківщині. Потрібно відмітити, що проект народився прямо на Хакатоні і учасники команди до цього навіть не знали одне одного.

AgTech Ukraine - Всеукраїнський Хакатон Аграрних Інновацій

Інкубаційна Програма

Проекти АЭРО (виявлення шкідників на полях з допомогою зйомки в ультрафіолетовому діапазоні) BioSens (сенсори для визначення мікотоксинів) UABERRY (автоматизовані міні-ферми для вирощування полуниці) були відібрані для проходження 4-місячної інкубаційної програми у лабораторії-акселераторі Інтернету речей IoT HUB.

AgTech Ukraine - Всеукраїнський Хакатон Аграрних Інновацій

Форум InnoTech Ukraine

Проект AgroMonitor (системи моніторингу вологості грунту, опадів та розвитку шкідників) буде представлений на алеї стартапів щорічного форуму інноваційних технологій InnoTech Ukraine, який відбудеться 11-12 березня у Києві. А дві інші команди – GrowCo (автоматизація догляду за домашніми рослинами) та AgriEye (комплексне рішення для мультиспектральної зйомки полів з повітря) – були відібрані для презентації інвесторам у рамках форуму.

AgTech Ukraine - Всеукраїнський Хакатон Аграрних Інновацій

Також хочемо відзначити проекти Crop Care (легке визначення шкідників та хвороб і підбір необхідних пестицидів), WattCMS (моніторинг умов зберігання та транспортування продукції) та FoodLab (індивідуалізація раціону тварин по електронному паспорту), які за балами були дуже близькі до переможців.

Доступ до онлайн-інкубатора Cloud Business City та підписка на програму BizSpark від Microsoft

Компанія Microsoft надала переможцям доступ до онлайн-інкубатора Cloud Business City та підписку на програму BizSpark з можливістю переходу на Premium-версію.

AgTech Ukraine - Всеукраїнський Хакатон Аграрних Інновацій

LifeHackDay

Від компанії FeelGoodLabs Business Accelerator проекти Рибний Буй, Envi Sensor та Fresh Space отримали квитки на LifeHackDay 2016 – Lviv.

AgTech Ukraine - Всеукраїнський Хакатон Аграрних Інновацій

Безкоштовний Інтернет від Kyivstar

Команді Envi Logic дісталися ще два додаткових призи – 5 Гб мобільного Інтернету від Kyivstar для кожного учасника команди.

AgTech Ukraine - Всеукраїнський Хакатон Аграрних Інновацій

Сертифікат від Prima Veritas

Та сертифікат на 3 000 грн. на послуги патентно-правової фірми Prima Veritas.

AgTech Ukraine - Всеукраїнський Хакатон Аграрних Інновацій

Спеціальний приз від GDG

А проект Fresh Space також отримав цікавий приз-сюрприз від GDG Kyiv Center.

AgTech Ukraine - Всеукраїнський Хакатон Аграрних Інновацій


Коментарі:AgTech Ukraine - Всеукраїнський Хакатон Аграрних Інновацій

Юрій Петрук,
Голова Асоціації AgTech Ukraine:

Сьогодні у всьому світі поширюється тренд «Digitize or die» і українське сільське господарство не виняток – сучасні технології проникають у нього все глибше. Після проведення Всеукраїнського Хакатону Аграрних Інновацій я з впевненістю можу сказати – аграрна сфера України прямує до Інтернету речей (IoT) набагато швидше за інші індустрії. На Хакатоні ми побачили датчики для техніки, сховищ, полів, теплиць, кімнатних рослин, тварин і навіть для людей. А зважаючи на те, що такі системи від українських команд будуть коштувати на порядок дешевше закордонних аналогів, думаю, скоро ми зможемо конкурувати і на міжнародному рівні.

AgTech Ukraine - Всеукраїнський Хакатон Аграрних Інновацій

Владислава Рутицька,
заступник Міністра аграрної політики і продовольства України з питань євроінтеграції:

Ми радо відзначаємо, що чимало сільськогосподарських підприємств в Україні вже використовують високі технології. Це дозволяє оптимізувати економічні витрати, зменшити кількість використання добрив та палива. Від цього лише виграє аграрний бізнес. Наголошу – держава буде заохочувати і допомагати у розвитку «розумного» агробізнесу. Окрім того, Україна вже є глобальним гравцем на ринку продовольства. А об’єднання двох надпотужних сфер дозволить розвивати аграрні технології.

AgTech Ukraine - Всеукраїнський Хакатон Аграрних Інновацій

Надія Васильєва,
генеральний директор Майкрософт Україна:

Технології вже давно зламали галузеві бар’єри та перестали бути окремою індустрією, сьогодні це необхідність в усіх галузях економіки, включаючи агросектор. Співпраця представників агро- та ІТ-сектору дозволить позиціонувати Україну не тільки як країну, що має талановиту молодь та ІТ-спеціалістів, але й країну, яка забезпечує світ ефективними ІТ-рішеннями в аграрній індустрії.

AgTech Ukraine - Всеукраїнський Хакатон Аграрних Інновацій

Роман Кравченко,
засновник IoT Hub:

Хакатон відбувся на славу! Маю відзначити рівень підготовки учасників, який мене приємно вразив. Дякую організаторам та партнерам заходу, які змогли зібрати всіх разом та об’єднати спільною метою. Особисто я переконаний, що співпраця підвищує вірогідність спільної перемоги та більш швидкого досягнення результатів і хорошим тому прикладом була взаємодопомога учасників в рамках Хакатону! Я бажаю командам не втрачати запалу, до кінця реалізувати свої проекти і досягнути бажаних результатів!

AgTech Ukraine - Всеукраїнський Хакатон Аграрних Інновацій

Віктор Галкін,
менеджер маркетингових кампаній корпорації Syngenta:

Компанія Сингента висловлює подяку організаторам за можливість відвідати захід, а також учасникам Всеукраїнського Хакатону Аграрних Інновацій за представлені проекти. Ми раді, що зараз велика кількість молодих спеціалістів, особливо зі сфери ІТ, звернули свою увагу на проблеми сільського господарства в Україні. Це відповідає нашому баченню і напрямку в розвитку інноваційних рішень на перетині цих двох сфер. Я вірю, що і учасники Хакатону, і сільгоспвиробники, і всі інші гравці ринку зможуть досягти більшого, об’єднавши зусилля. Бажаю всім вірити у свої сили, щоб втілити всі ці проекти в життя!

AgTech Ukraine - Всеукраїнський Хакатон Аграрних Інновацій

Валерій Яковенко,
співзасновник DroneUA:

Захід вийшов дуже цікавим і за 48 годин деякі команди створили справжні працюючі та глобально масштабовані проекти. Однозначно, основний з плюсів, який мені вдалося помітити – це високий рівень колаборації між командами. Всі учасники ділилися досвідом і знаннями один з одним. І саме це дуже хотілося б зберегти – не лише учасники команд повинні триматися разом, але і вся спільнота має продовжувати розвиватися і співпрацювати. Існуючому ринку аграрних інновацій критично не вистачає консолідації та послідовності розвитку. Саме формування нової «екосистеми», під егідою AgTech і дає можливість ринку отримувати якісні, зважені рішення, які в комплексі дозволяють закривати найскладніші завдання з максимальною ефективністю. До того ж, ми побачили кілька вельми амбітних проектів, які можуть вже зараз приєднатися до AgTech Ukraine не лише як до асоціації, що пов’язана з IT та інноваціями в агросфері, але і як до об’єднання підприємств точного землеробства.


Проекти:

Нижче ви можете ознайомитися з повним переліком проектів Всеукраїнського Хакатону Аграрних Інновацій, які прийняли участь у фінальних презентаціях, з розподілом по місцях за середнім балом та коротким описом кожного проекту:

AgTech Ukraine - Всеукраїнський Хакатон Аграрних Інновацій

 1. Команда Envi Logic представила датчик визначення концентрації CO2 в повітрі на основі графену Envi Sensor і проект автоматизації збільшення концентрації цього газу в теплицях у темну пору для підвищення продуктивності рослин. Такі датчики дуже чутливі та набагато дешевші за аналоги, крім того, можуть бути адаптовані для вимірювання концентрації у повітрі практично будь-яких газів.

 2. Візуальний конструктор розумних речей Fractal від Cyber Bionics дозволяє швидко програмувати як окремі IoT пристрої, так і об’єднувати такі пристрої у мережі чи навіть групи мереж. Команда проекту в рамках Хакатону успішно допомогла двом іншим командам( UA Berry та Fresh Space) створити свої продукти на базі їхньої технології, чим показала реальну затребуваність свого продукту.

 3. Рибний Буй – розумний буй для ставків та інших водойм, який вимірює температуру води та її хімічні показники для визначення оптимального часу годівлі риби та недопущення забруднення водойм.

 4. Проект від полтавчан GrowCo Team покликаний зробити доступною і поширеною автоматизацію догляду за домашніми рослинами з використанням мобільного додатку, який пропонує оптимальні режими зрошення, удобрення та освітлення в залежності від культури та формує звіти про усі виконані опреації.

 5. У основі проекту, який команда АЭРО представила на Хакатоні, лежить ідея виявлення шкідників на полях за допомогою зйомки в ультрафіолетовому діапазоні. Це має допомогти ідентифікувати ділянки ураження та найбільшої концентрації шкідників і проводити точкову боротьбу з ними з допомогою ентомофагів, таких як трихограма.

 6. Команда BioSens презентувала сенсори для експрес-діагностики продуктів харчування для виявлення мікотоксинів. Ця технологія є великим кроком вперед у моніторингу якості продукції, адже зараз діагностика має проводитися у спеціалізованих лабораторіях і займає багато часу.

 7. У основі проекту Crop Care від команди eFarmer лежить модель колаборації (співпраці) агровиробників. Кожен з них вносить дані про патогенні організми, що з’являються на його полях і сусіди розуміють, до якої небезпеки їм варто бути готовими. А для того, щоб не помилитися і бути захищеним вчасно, було розроблено мобільний додаток для легкого визначення шкідників та хвороб і підбору необхідних пестицидів.

 8. Дніпропетровський проект WattCMS представив автономні датчики для моніторингу умов зберігання та транспортування продукції, що збирають і передають дані для подальшої обробки та прийняття операційних рішень.

 9. Команда FoodLab презентувала проект Herd Growпрототип автоматичної системи подачі кормів для індивідуалізації раціону тварин за даними електронного паспорту.

 10. Проект UABERRY прийшов з готовими міні-фермами для вирощування полуниці, а під час Хакатону їх вдалося зробити ще й розумними – було розроблено рішення для автоматизації управління системами поливу та удобрення у таких міні-фермах.

 11. FreshSpace Fresh Space, який журі оцінило як найбільш масштабований на зовнішні ринки за рахунок B2C орієнтації. Основна ідея проекту – Internet of Space – транслювання умов середовища з одного місця в інше. Цей принцип чудово підходить для створення потрібного мікроклімату для екзотичних рослин та тварин, які не дуже добре почуваються у чужих кліматичних умовах. Також це класний шанс для емігрантів відчувати себе як на батьківщині.

 12. AgroMonitor від Mechatronics – це система автономного збору та передачі інформації, що моніторить вологість грунту, кількість опадів та проводить детекцію шкідників за зйомкою поверхні феромонних пасток. До системи можна підключити практично будь-які датчики і використовувати як у відкритому грунті, так і у теплицях. До речі, проект також є резидентом 1991 Open Data Incubator.

 13. Команда R&D представила проект Smart Herb – системи автоматичного гідропонного вирощування свіжих овочів та зелені для котедж них містечок та міських жителів. Самі розробники називають продукт «розумною грядкою».

 14. Комплексне рішення для мультиспектральної зйомки полів з повітря AgriEye запропонувала одеська команда ITC, яка є резидентом 1991 Open Data Incubator. Продукт позиціонується як комплексне рішення, що включає у себе безпілотну платформу та камеру власної розробки і спеціальний алгоритм обробки інформації, котрий відповідає за оперативну обробку даних та полегшення прийняття рішень.

 15. Команда Virtual Farm розробила концепцію віртуального контролю за вирощуванням реальної продукції для особистого споживання та для продажу. Ідея має у собі соціальну складову і має на меті замінити казуальні ігри у фермерство та вивести змагання за більшу морквину та соковитіші помідори у широкі маси))

 16. Представники команди AgroMaxEffect розробили математичну модель оптимізації використання добрив та пестицидів на полях на основі симплекс-методу, яка враховує 27 змінних та 47 обмежень і може бути застосована агровиробниками будь-якого масштабу.

 17. Проект AGRO GUARD – це концепт мультифункціональних веж для розміщення на полях. Основними функціями такого обладнання є контроль периметру поля, відлякування звірів та птахів, відеоспостереження і ретрансляція різноманітних сигналів (WiFi, GSM, RTK, GNSS), а основним призначенням – забезпечення спокійного сну для агровиробників.

 18. Представники команди VisualAgro працювали на Хакатоні над створенням модуля порівняння різних товарів і продуктів для сільського господарства, на вибір яких витрачається багато часу. Ключовими користувачами такого продукту є агрономи, яким він має полегшити життя.

 19. Команда ELEKS працювала над розробкою системи оптимізації бізнес-процесів і планування для сільського господарства і представила модульний прототип свого продукту.

 20. Проект LAND REALIZOR покликаний змінити систему вибору та оцінки ділянок сільськогосподарського призначення. Головна ідея – перенести у нове поле уже існуючу систему оцінки комерційної і житлової нерухомості та доповнити її основним показником, за яким можна оцінювати якість землі – продуктивністю. Визначення останнього є ноу-хау команди і базується на історичній оцінці супутникових знімків обраної ділянки.

 21. Команда DrT-Tech представила концепцію модульного переоснащення існуючого парку сільгосптехніки для збору та обліку статистичних даних, контролю за виконанням операцій та автоматичного управління технікою.

 22. Система з робочою назвою Мій Город від команди АгроПеремога покликана змінити систему управління робітниками у сільському господарстві. Вона дозволяє візуально відображати розміщення культур на полях та призначати конкретних робітників для виконання конкретних робіт на конкретних ділянках. Фішкою системи є можливість підключення мобільної камери, що одягається на голову для контролю за тим, чим займається працівник і проведення віддаленого інструктажу.

 23. Команда GIS Project представила концепт AgroParadise – універсальний агрегатор рішень на основі аналітичних функцій ГІС для виробників і споживачів сільгосппродукції плодоовочевої групи глибокого ступеня переробки (так самі учасники описують свій проект), основне призначення якого – допомогти у побудові правильної логістики виробництва та поставок продукції.

 24. Автор проекту AgroAnalytics у останній день Хакатону відділився від однієї з команд і запропонував концепцію математичного моделювання розвитку рослин на основі агрегованих даних про характеристики культури та умови її вирощування.

AgTech Ukraine - Всеукраїнський Хакатон Аграрних Інновацій


Ментори:

Команда менторів Всеукраїнського Хакатону Аграрних Інновацій складалася з 22 висококласних експертів та професіоналів своєї справи:

Владислава Рутицька – Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції.

Том О’Каллаган (Tom O’Callaghan) – міжнародний експерт з агропродовольчих питань та інтеграції з ІТ-індустрією, засновник найбільшого агропорталу Ірландії www.agriland.ie

Роман Кравченко – засновник IoT Hub – лабораторії-акселератора Інтернету речей

Віктор Галкін – менеджер маркетингових кампаній корпорації Syngenta

Василь Нізовець – начальник департаменту з продажу комплексних ІКТ-рішень компанії Kyivstar

Тарас Вервега – член ради директорів компанії SoftServe

Валерій Яковенко – співзасновник компанії DroneUA

Олексій Блінков – головний інженер компанії Ірригатор

Сергій Яковина – керівник промислової автоматизації компанії Брусвяна

Вадим Горенко – експерт по використанню технологій Business Model Canvas та Lean Startup у визначенні стратегії розвитку бізнесу та побудові фінансових моделей стартапів

Віктор Гурський – співзасновник SocialBoost та 1991 Open Data Incubator.

Давід Kiзiрia – радник Адміністрації Президента України, експерт Фонду Інновацій та Розвитку, аналітик і концепт-дизайнер, крипто-євангеліст і анархокапіталіст
Андрій Піший – керівник департаменту інформаційних технологій групи компаній КЕРНЕЛ

Надія Васильєва – генеральний директор Microsoft Ukraine

Денис Пасічник – керівник програми по роботі з незалежними розробниками програмного забезпечення Департаменту стратегічних технологій Майкрософт Україна

Маргарита Остапчук – фахівець відділу стратегічних досліджень компанії Microsoft Ukraine

Сергій Довгополий – активний учасник стартап-руху, засновник компанії FeelGoodLabs

Володимир Шиманський – професіонал у галузі робототехніки та embedded solutions, архітектор всесвітньо відомого проекту Blynk

Віталій Брагиш – спеціаліст по підтримці інтеграторів продукції Intel в Україїні

Юрій Миколишин – маркетинговий директор Intel в Україїні

Володимир Шмуклер – директор компанії Euroindex, яка щорічно проводить виставку «Тепличне господарство»

Оксана Ерніязова – керівник відділу маркетингу компанії Euroindex

Роман Калатур – заступник директора свинокомплексу «Зорі Полтавщини»

AgTech Ukraine - Всеукраїнський Хакатон Аграрних Інновацій

Наша подія завершилась, але ми чекаємо вас наступного разу на не меш цікавих заходах від Асоціації AgTech Ukraine.

До зустрічі Літом!

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
© 2015 - 2018, AgTech Ukraine. All rights reserved.