Підсумки Всеукраїнського Хакатону Аграрних Інновацій 2017

24-26 березня Асоціація AgTech Ukraine провела уже третій Всеукраїнський Хакатон Аграрних Інновацій. Захід пройшов у київському офісі Microsoft Україна та зібрав понад 100 учасників, більше 200 гостей та 22 ментори. Генеральним спонсором заходу виступила компанія ED&F Man Україна, преміум спонсором традиційно став IoT Hub Kyiv, роль офіційного спонсора взяла на себе компанія Syngenta.

ONG_3467

«Ми хочемо, щоб молоді розумні люди з іскорками в очах та яскравими ідеями змогли їх реалізувати і вивести наше сільське господарство  на новий рівень продуктивності, ефективності та інноваційності.Нашою великою метою є те, щоб Україна експортувала не лише пшеницю і кукурудзу, а передусім – високотехнологічні продукти з високою інтелектуальною доданою вартістю», – заявив Юрій Петрук, голова Асоціації AgTech Ukraine.

ONG_3479

«Я дуже пишаюся тим, що агрохакатони проходять саме тут, у нашому офісі. Я хочу зазначити декілька моментів: агросектор України був першим, хто застосував дрони; першим, хто застосував Інтернет речей; першим, хто почав використовувати аналітику та великі дані. Усі ті тренди, на які Європа звернула увагу лише торік на Давосі-2016, коли оголосили про Четверту індустріальну революцію», – наголосила Надія Васильєва, генеральний директор Microsoft Україна.

ONG_3503

«Наші фермери завжди шукають можливостей, як заощадити або заробити більше. Тому більшість моїх колег готові експериментувати й давати вам можливість відпрацювати свої технології. І маючи таку базу молодих людей, які бажають, уміють і прагнуть щось змінити, я переконаний, що Україна має величезний потенціал бути не лише лідером із виробництва агропродукції, а й стати флагманом із продукування AgTech технологій для всього світу», – заявив Ігор Бучацький, керівник компанії ED&F Man Україна, яка виступила генеральним спонсором Всеукраїнського Хакатону Аграрних Інновацій 2017.

ONG_3489

«Аграрний сектор України останнім часом неймовірно швидко розвивається. Причому це відбувається і завдяки використанню високих технологій. Я дуже вдячна організаторам та учасникам, адже аграрний сектор буде розвиватися саме цим шляхом: автоматизація, інтенсифікація, все більша відсутність людини у виробничому процесі, штучний інтелект тощо», – зазначила Ольга Трофімцева, заступник Міністра аграрної політики і продовольства України з питань європейської інтеграції.

Унікальною подією цьогорічного Хакатону стало те, що прямо на події було підписано договір про наміри щодо співпраці проектів Алана-Еко та SmartEP у розвитку високих технологій для тепличного господарства.

Команда проекту Fractal, яка у 2016 посіла друге місце на Всеукраїнському Хакатоні Аграрних Інновацій, цього року виступила технологічним партнером заходу і допомагала молодим проектам будувати прототипи продуктів за допомогою свого візуального конструктора Інтернету речей. Зокрема, вони допомогли створити робочу модель установки і команді переможців.

Упродовж 48 годин учасники хакатону намагалися перевершити одне одного винахідливістю та ентузіазмом. Загалом, на заході було презентовано 18 проектів. На фінальних виступах кожна команда мала 3 хвилини на презентацію своєї ідеї. Кожен ментор мав змогу поставити запитання до учасника, аби краще зрозуміти концепцію продукту.

За підсумками голосування та подальшого обговорення, журі відзначило серед учасників п’ять найкращих проектів.

Перше місце на Всеукраїнському Хакатоні Аграрних Інновацій 2017 виборов проект Water Cloud, що запропонував робочий прототип установки для генерації води з повітря. Відмінність від аналогічних продуктів полягає у прогнозованій продуктивності такого аквагенератора. Слід зазначити, що учасники команди познайомилися прямо на хакатоні, при цьому троє з них приїхали до Києва із Сум. Команда отримала головний приз – 25 000 гривень та можливість взяти участь у Міжнародному форумі Innovation Market, який відбудеться в листопаді на базі Міжнародного Виставкового Центру.

ONG_3959

«На сьогодні у світі спостерігається дефіцит питної води. Ми пропонуємо чудове рішення – виробництво води з повітря за допомогою автономного термоелементного агрегату з прогнозованою продуктивністю. Наш апарат може застосовуватися не тільки в АПК та домогосподарствах, а також в інших сферах – військово-промисловий комплекс, будівельні компанії та резервні сховища. Виробництво води відбувається завдяки зміні температури повітряного потоку. Складові агрегату – система живлення, вентиляції, охолодження, водовідведення та керування», – розказали автори Water Cloud.

Друге місце і 15 000 гривень здобули розробники AllFields.gov.ua – публічної інформаційної бази щодо використання зeмeль сільськогосподарського призначeння на основі супутникових даних.

ONG_3848

«Це буде публічний сервіс, який міститиме інформацію про всі поля, які обробляються в Україні. Людина зможе дізнатися історію землі: хто обробляв поля і які культури на них вирощували. Це сприятиме покращенню інвестиційного клімату в країні. Головна ж мета – поліпшити екологію завдяки контролю за дотриманням сівозмін», – наголосили автори проекту, досвідчені практикуючі ГІС-спеціалісти, які взяли за мету вирішити реально існуючу проблему.

Студенти Національного авіаційного університету з проектом системи моніторингу параметрів вуликів для бджолярів LYNX зайняли почесне третє місце і отримали 10 000 гривень для подальшого розвитку ідеї. Презентація проекту викликала жваве обговорення у залі, також хлопцями зацікавилися потенційні клієнти.

ONG_3873

«Пасіки знаходяться в полях і часто бджолярі не знають, що з ними відбувається. Хтось їх відкрив і вкрав мед або пішов дощ і вода потрапила всередини вулика. І таких факторів може бути дуже багато, а щоб усе це знати потрібен LYNX. До хакатону в нас була тільки ідея, а безпосередньо тут ми розробили всю систему датчиків та збору і відображення інформації», – розповіли автори проекту LYNX.

Сeрeд готових проeктів пeрeмогла команда Алана-Eко, що представила   промислову барабанну теплицю Eva-Pro, яка підвищує ефективність використання площі та світлової енергії за рахунок розміщення рослин навколо джерела світла, дозволяє більш ефективно контролювати мікроклімат та пришвидшує розвиток рослин за рахунок використання принципу орбітропізму (обертання барабану навколо своєї осі навколо джерела світла). Команда отримала сертифікат на маркетингову підтримку від Асоціації AgTech Ukraine у еквіваленті $500.

ONG_3891

«Eva-Pro – готовий комерційний продукт, що має свою ринкову вартість і рентабельність. У теплиці можна вирощувати практично все. Ми починали з салатів, тепер висаджуємо навіть дерева у співпраці з Ботанічним садом. Теплиця починає приносити прибуток вже за три роки», – зауважили автори проекту.

Ці чотири команди також отримали можливість прийняти участь у Битві стартапів та претендувати на презентацію своїх розробок у експозоні на форумі інноваційних технологій InnoTech Ukraine 2017, що відбудеться у Києві 7-9 квітня.

Найкращим соціальним проeктом експерти визнали Смарагдовий ліс – систeму інтeрактивної гeйміфікованої висадки дерев, яку Асоціація AgTech Ukraine планує підтримувати  у майбутньому.

ONG_4062

«У нашого проекту є важлива місія – це посадка дерев і вона розподілена на дві категорії: перша – громадська, друга – комерційна. Громадська частина спрямована на те, щоб створити в суспільстві культуру посадки дерев. А комерційна частина переважно пов’язана з тим, щоб показати аграрному бізнесу прибутковість вирощування лісу в промислових масштабах», – зазначили автори проекту “Смарагдовий ліс”.

Інші проекти Хакатону Аграрних Інновацій 2017

AgroSimulator – навчальний симулятор для студентів аграрних спеціальностей, призначений для демонстрації ефектів від прийняття операційних рішень та розвитку комплексного практичного мислення.

AgroYard – аграрна онлайн-біржа та багатофункціональний сервіс для виявлення потреб і взаємодії всіх учасників агроринку.

Ecometr – мобільний додаток, що за допомогою фотографій листків рослин здатен визначати  екологічні показники  у регіоні вирощування.

SmartEP – система автоматичного управління параметрами тепличних комплексів.

Розумна шкільна теплиця – проект, що покликаний навчити школярів вирощувати рослини за допомогою аеропоніки та гідропоніки з використанням технологій автоматизації.

Визначник захворювань рослин  – алгоритм для розпізнавання захворювань рослин за фотографією.

TradeHubBot – спеціалізований чат-бот, що вирішує проблеми пошуку постачальників та пришвидшує оформлення юридичних документів між продавцями та покупцями.

Urban Green House – концепція міської конвеєрної теплиці, в якій реалізована технологія аеропоніки та вертикального вирощування рослин.

Soil Analysis – концепт роботизованого комплексу для БПЛА, що відбирає зразки ґрунту.

Агропортал – проект GIS-порталу для оцінки інвестиційної привабливості земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Digital Agronom – сервіс, що пропонує оптимальний набір вирощуваних культур на основі побажань користувача, наявних трудових ресурсів та відкритих кліматичних та картографічних даних про земельну ділянку.

Live.Fields –сервіс онлайн-моніторингу параметрів ґрунту за допомогою польових датчиків з відображенням показників на карті.

Berrybot – проект автономного робота для збору полуниці.

Ментори Всеукраїнського Хакатону Аграрних Інновацій 2017

Команди цього року консультували найкращі спеціалісти з передовим досвідом та знанням реальних потреб ринку. Врахувавши відгуки минулого року, ми запросили значно більше представників саме з аграрної сфери. Офіційно менторами Всеукраїнського Хакатону Аграрних Інновацій 2017 стало 22 професіонали, але в кулуарах можна було поспілкуватися з багатьма не менш цікавими та корисними людьми з різних напрямків бізнесу.

Ігор Бучацький – CEO компанії ED&F Man Україна

Роман Кравченко – засновник IoT Hub Kyiv, DIY Lab, Space Live

Віктор Галкін – менеджер маркетингових кампаній Syngenta

Олексій Блінков – головний інженер Irrigator LTD

Андрій Зубінський – професіонал у галузі промислового ІоТ, embedded solutions, телематики та розгортання мереж датчиків, а також ІТ-журналіст з глибокою професійною експертизою

Олександр Смокотнін – директор з логістики агрохолдингу Agricom

Ольга Трофімцева – заступник Міністра аграрної політики і продовольства України

Сергій Тихонов – технічний директор Agro Core

Денис Глушко – co-fonder компанії Forland

Андрій Поддимай – старший юрист компанії ILF

Артем Бєлєнков – засновник SmartFarming та AG Advisors

Олександр Пупена – спеціаліст у галузі промислової автоматизації переробних підприємств, доцент кафедри ІАСУ Національного університету харчових технологій

Вероніка Васильченко – старший юрист практики інвестиційного консалтингу ILF

Mostafa Benhenda – спеціаліст з Image Recognition, Deep Learning та Computer Vision, засновник Mindolia.com, showup.tech та організатор Kyiv deep learning meetup

Інна Гребенюк – юрист  із багаторічним стажем у різних сферах сільського господарства, законотворець, ех- заступник Міністра аграрної політики і продовольства України

Сергій Скабєлкін – експерт в сфері FinTech та мобільного банкінгу, бізнес-архітектор

Максим Романов – директор із розвитку АППАУ, ех-директор з автоматизації Arcelor Mittal

Павло Рижій – менеджер з інновацій Philip Morris Ukraine

Владислава Рутицька – радник Міністра аграрної політики і продовольства України

Валерій Даценко – інженер з точного землеробства кластеру «Дружба-Нова» агрохолдингу Кернел

Олексій Стеценко – директор з розвитку бізнесу Агроскоп Інтернешнл

Богдан Мельник – представник інноваційного департаменту Кернел

ПІДСУМКИ

Всеукраїнський Хакатон Аграрних Інновацій 2017 відбувся, команди отримали цінні поради, хтось здобув визнання, хтось знайшов нових друзів, у когось виникло багато запитань, а для когось це, можливо, стало початком нового життя. Так чи інакше, нині все лише починається. Для ініціативних проектів Асоціація AgTech Ukraine надаватиме можливості для розвитку та правильної комунікації, ті, хто спостерігав за процесом лише через монітор почнуть готуватися до участі в наступному хакатоні, інвестори вибиратимуть потенційно цікаві проекти, компанії запрошуватимуть когось до себе працювати. Тут хочеться також процитувати наших членів журі:

ONG_4056

«Одна з головних задач Хакатону – знайти нових людей і налагодити роботу між командами. Цінність у тому, щоб із перших секунд показати продукт і те, як він працює, а вже потім розказувати про використання тощо. Це сильна сторона, про яку багато хто забуває. В цілому, є результат і сподіваюся, що в усіх цих проектів буде майбутнє» – підсумував Роман Кравченко, засновник IoT Hub Kyiv, який виступив преміум спонсором Всеукраїнського Хакатону Аграрних Інновацій 2017.

ONG_4057

«Хочу порадити учасникам розповідати про свої проекти коротко і по суті. Адже більшість молодих людей горять ідеями, хочуть багато розказати про себе і свої проекти – але треба точно і коротко висловлюватися, щоб зацікавити майбутніх інвесторів. Моя роль тут не тільки як ментора, але і як людини, що потенційно відстежує нові цікаві проекти, з якими компанії Syngenta буде цікаво працювати в майбутньому. Приділяйте більше уваги монетизації. Вивчайте конкурентів і аналогічні рішення, які є на ринку. Я вже не кажу про мистецтво презентацій, про те, як це все створюється і презентується. Мені подобається, що було багато цікавих ідей і є молоді люди, які готові глибоко вивчати проблематику. Моя порада на майбутнє – об’єднуйтеся одне з одним в рамках хакатону. І що стосується допомоги ментора – не чекайте, що хтось прийде. Навпаки, ідіть самі, якщо у вас є потреба. Комунікуйте із зовнішнім світом, не зациклюйтеся тільки на ідеї і техніці її втілення» – такі висновки для команд за результатами хакатону озвучив Віктор Галкін, менеджер маркетингових кампаній компанії Syngenta, яка стала офіційним спонсором Всеукраїнського Хакатону Аграрних Інновацій 2017.

Отож, підбиваючи підсумки Всеукраїнського Хакатону Аграрних Інновацій 2017, хочеться дати кілька порад майбутнім учасникам:

  • Робіть «домашнє завдання» – готуйтеся до хакатону і спочатку гугліть базові запитання, щоб не витрачати на них час потім;
  • Вибирайте корисних саме для вас менторів і готуйте запитання до них заздалегідь. Так ви зможете використати свій і чужий час набагато ефективніше;
  • Більше спілкуйтеся між собою, не бійтеся знайомитися, ставити питання, розповідати про себе та свої ідеї (звичайно ж, без фанатизму);
  • Використовуйте можливості заходу для пошуку потрібних людей;
  • Слідкуйте за анонсами організаторів та дотримуйтеся графіку.

Також хочемо нагадати про переможців Всеукраїнського Хакатону Аграрних Інновацій 2016, які розповіли в інтерв’ю, куди привела їх доля за рік після перемоги:

1 місце. EnviSensor

2 місце. Fractal 

3 місце. Рибний буй

МЕДІЙНІ МАТЕРІАЛИ

Більше інформації про Всеукраїнський Хакатон Аграрних Інновацій 2017 шукайте у Facebook під хештегом #AgroHack2017

За чудові відео та цілих дві прямі трансляції ми дуже вдячні нашому незмінному відео-гуру Олександру Мостовому.

Фото:

Facebook – https://goo.gl/K1aTuI

https://cloud.mail.ru/public/Dh6L/Xbx8FMxvS

Тож давайте вірити у світле майбутнє України і творити його разом!

До наступного Хакатону!

3
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
sem Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
sem
Guest

гарна стаття

© 2015 - 2018, AgTech Ukraine. All rights reserved.