Олексій Олейніков: «Асоціація AgTech Ukraine має всі шанси стати основною платформою для розвитку agtech ринку в Україні»

Незважаючи на виклики останніх трьох років, Україна надалі залишається привабливою в очах інвесторів. Це свідчить про те, що попри колосальні ризики, ці люди вбачають у нашій країні величезний потенціал. Такої ж думки дотримується і керівний партнер InVenture Investment Group, співзасновник Асоціації AgTech Ukraine Олексій Олейніков – наш сьогоднішній герой інтерв’ю.

Алексей Олейников, Олексій Олейніков

Олексію, вітаю! На початку нашого знайомства хотілося б дізнатися докладніше, чим узагалі займається InVenture Investment Group.

Діяльність InVenture Investment Group спрямована на розвиток інвестиційного ринку в Україні в сегменті здійснення угод M&A (злиття й поглинання – ред.) та венчурних угод. Для досягнення цього завдання ми запускаємо і розвиваємо різні ініціативи: найбільше медіавидання в сфері прямих інвестицій і венчурного капіталу «Інвестиційний портал InVenture», інвестиційний журнал «Інвестиційний дайджест InVenture», Інвестиційне співтовариство в соцмедіа, Закритий клуб інвесторів «Investment Mosaic» тощо.

Розкажіть, чому InVenture Investment Group звернула увагу на агросектор і виступила ініціатором створення асоціації AgTech Ukraine?

InVenture Investment Group протягом останніх 5 років пильно дивиться вбік агросектора. Ми вважаємо цей напрям перспективним, як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективах. За ці п’ять років ми закрили понад 10 угод M&A в традиційних сегментах сільського господарства — рослинництві й тваринництві. Ми прекрасно розуміємо, що Україна потребує впровадження нових технологій задля підвищення ефективності ведення агробізнесу та створення доданої вартості, щоб остаточно не закріпити за собою статус світового сировинного придатка. Ідея створення асоціації AgTech Ukraine лежить в площині конкурентних переваг, якими володіє Україна. Ідеться передусім про не до кінця розкритий, але величезний потенціал агросектора, а також потужний ресурс IT-галузі. Отже, метою заснування асоціації виступила ідея побудови ефективної моделі взаємодії секторів високих технологій і сільського господарства, що повинні дати поштовх створенню власних технологічних продуктів і компаній. Таким чином Україна обійме лідерство серед постачальників високотехнологічних рішень для агросектора у світовому масштабі.

Якими тоді можливостями Асоціації AgTech Ukraine Ви плануєте скористатися і який внесок збираєтеся зробити в її майбутнє?

З огляду на венчурну спеціалізацію діяльності InVenture Investment Group, наша компанія принесе допомогу молодим проектам в сфері agtech в контексті стратегічного розвитку та залучення інвестицій. Також ми самі можемо виступати співінвесторами в деяких проектах. Важливим моментом є популяризація сфери agtech серед підприємців України. У цьому контексті ми використовуємо всі наші можливості з інформатизації цільової аудиторії.

Які перспективи, на Вашу думку, має AgTech Ukraine?

Асоціація AgTech Ukraine має всі шанси стати основною платформою для розвитку agtech ринку в Україні. До слова, наприкінці 2016 року в Україні відбулася презентація платформи AgTech Ukraine, на якій вдалося обговорити перспективи України на ринку високих технологій в агросекторі. Учасниками дискусії стали навіть власники і топ-менеджмент найбільших агрохолдингів України, які активно впроваджують інновації і котрі позитивно поставилися до ідеї створення Асоціації AgTech Ukraine.

Слід зазначити, що у 2017 році ми запланували проведення таких заходів, як:

 • Precision Farming. Technology;
 • AgTech Forum;
 • Precision Farming. Equipment;
 • Міжнародний та Всеукраїнський Хакатон аграрних інновацій;
 • заходи інформаційного характеру (візіонерські, освітні, стартап, медійні).

Також цього року ми плануємо провести низку закритих заходів, зокрема, тематичних круглих столів.

Крім того, пріоритетом нашої діяльності на 2017-ий стане:

 • проведення аналітичних досліджень в галузі agtech;
 • співпраця з іноземними профільними організаціями;
 • розробка і проведення тренінгів для викладачів вищих навчальних закладів;
 • формування електронного каталогу компаній, товарів і послуг;
 • розробка змін та доповнень до програм аграрних і технічних вишів;
 • запровадження програми професійних тренінгів для персоналу агропідприємств;
 • індивідуальна підтримка agtech-стартапів.

Дякуємо, що відповіли на наші запитання. Бажаємо вам усього найкращого, а учасникам AgTech Ukraine — наснаги та нових ідей!

Автор матеріалу: Богдан Красавцев

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Anna Artemyeva Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
© 2015 - 2018, AgTech Ukraine. All rights reserved.