AgTech MeetUp Hackathon Successors. Як це було

10 березня у коворкінг центрі КПІ Belka Spase пройшов AgTech MeetUp, присвячений темі високих технологій в агросекторі. Шість спікерів від команд, які торік брали участь у Всеукраїнському Хакатоні Аграрних Інновацій, розповіли про свої успіхи, поділилися досвідом участі в різноманітних форматах заходів та секретами успішної взаємодії з учасниками стартап-екосистеми. Подію відкрив голова асоціації AgTech Ukraine Юрій Петрук.

5

«Сьогодні ми проводимо репетицію перед стартом Всеукраїнського Хакатону Аграрних Інновацій 2017, що відбудеться 24-26 березня. Такі заходи дають можливість молоді представити свої інноваційні розробки, отримати гарний feedback від аудиторії і вийти на якісно новий рівень, якщо ваші продукти зацікавлять аграріїв. Мені приємно констатувати, що IT-стартапи в агросекторі набувають більшої популярності в Україні. Переконаний, що ця тенденція зберігатиметься й надалі», – заявив Юрій Петрук.

На AgTech Meetup виступили команди-призери минулорічних хакатонів. Вони розповіли глядачам про те, що треба для того, щоб започаткувати власну справу; де шукати однодумців; як вийти на ринок і заробляти гроші; а також яку користь приносить в цій справі участь у хакатонах.

Першим виступив Андрій Карп’юк, засновник і технічний директор компанії BIOSens, яка розробила пристрій з експрес-діагностики продуктів харчування для виявлення мікотоксинів.

3

«Девайс дуже простий у використанні. Спочатку ми беремо біосенсор і наносимо на нього досліджувану рідину. Опісля чекаємо 15 хвилин і отримуємо результат на свій смартфон через Bluetooth. Результати аналізу з телефону також надходять до веб-сервісу, завдяки чому ви можете проаналізувати попередні проби. Біосенсор можна застосовувати навіть вдома для контролю якості води», – розказав Андрій Карп’юк.

Наступним виступив Євген Лохматов, головний директор та співзасновник Fractal Tools.

Fractal дає змогу швидко створювати як окремі пристрої Інтернету речей (Internet of Things, IoT), так і об’єднувати їх у мережі чи навіть групи мереж.

 9

«Система вже впроваджена деякими власниками тепличного бізнесу, що дає їм змогу повністю автоматизувати моніторинг мікроклімату і частково автоматизувати контроль освітлення та поливу. Продукт де-факто вже стартував. Зараз допрацьовуємо користувацький інтерфейс для мейкерів, шукаємо останні баги та готуємося до закритого beta-релізу», – сказав Євген Лохматов.

Андрій Севрюков з AgriEye, який зараз проходить програму акселерації у Нью Йорку, спілкувався з аудиторією через Skype.

AgriEye позиціонується як комплексне рішення, до якого входять: безпілотна платформа та камера власної розробки і спеціальний алгоритм обробки інформації, який відповідає за оперативну обробку даних та полегшення прийняття рішень.

«Ми задоволені нашою роботою у Штатах. Ми бачимо велику зацікавленість нашим продуктом з боку малих фермерських господарств. Тепер ми хочемо вийти на ринок Південної Америки і зараз шукаємо можливості для цього», – зазначив Андрій Севрюков.

Команду WattCMS представляв Андрій Гордєєв. Їхній стартап спеціалізується на контролі мікроклімату та енергоресурсів.

4

«Система замірює температуру, вологість, освітленість, склад газового середовища. Також ми вимірюємо ефективність використання енергоресурсів: електроенергію, воду і газ. Датчики фіксують параметри і відправляють інформацію на cloud. Потім їх можна переглянути з мобільного телефону. Залежно від показників, ми даємо рекомендації, аналізуємо стан агрегатів і знижуємо витрати на енергоресурси. WattCMS використовують для створення оптимальних умов мікроклімату людини — в будинках, лікарнях, дитячих садках і школах», – наголосив співзасновник Андрій Гордєєв.

Виступ UA Berry викликав жваву дискусію: до співзасновника компанії Олексія Петренка гості ставили багато запитань. “Фішка” стартапу – у новітній технології вирощування полуниці круглий рік як на міні-фермах, так і на промислових об’єктах. Між іншим, за короткий час цю технологію творці адаптували для промислового вирощування інших рослин.

8

«У системі контролю клімату ми використовуємо новітні технології: сенсори які працюють через радіоканал; систему віддаленого керування через інтернет, при цьому вартість такої системи значно дешевша за аналоги. Додаткова перевага в тому, що свою технологію ми тестуємо і використовуємо на практиці. Наявність власного полігону дозволяє нам перевіряти всі корективи і вдосконалювати систему без затримок. До речі, що стосується міні-ферми з вирощування полуниці, то її аналогів у світі взагалі немає. Нині ж займаємося розробкою офісної мініферми з вирощування полуниці», – розказав співзасновник компанії UA Berry Олексій Петренко.

Останнім на заході виступив Андрій Селезньов, технічний директор і засновник Petiole та FishBuoy, який вийшов в ефір через Skype. Він розповів про особливості розумного буя для рибних ферм, ставків та інших водойм.

«Рибний буй може надавати аквафермеру інформацію про температуру води, кислотність та інші параметри водного середовища. Це допомагає людині працювати “на випередження”, економити корм та запобігати загибелі риби. Поки що наш продукт знаходиться на стадії альфа та бета-тестування. Коли ми будемо впевнені, що мінімальна конфігурація продукту задовольняє 80% потреб клієнта, ми запропонуємо це рішення всім», – зазначив Андрій Селезньов.

Асоціація AgTech Ukraine висловлює подяку коворкінг центру КПІ Belka Spase за гарне місце для проведення зустрічі, а також всім учасникам та гостям заходу за активність та зацікавленість темою високих технологій для агросектора.

Також запрошуємо всіх до нашої спільноти у Facebook, аби залишатися в курсі всіх подій та новин асоціації AgTech Ukraine.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
© 2015 - 2018, AgTech Ukraine. All rights reserved.