«Алло, ми шукаємо партнерів!» – Сергій Тихонов, CTO Agro Core

Сьогодні наш гість — Сергій Тихонов, технічний директор Agro Core. Він розказав нам в інтерв’ю про завдання, цілі та можливості новоствореного підприємства. Також ми обговорили майбутню співпрацю Agro Core та асоціації AgTech Ukraine. 

PFstudio-93

— Як виникла ідея створити Agro Core?

— Це сталося досить давно, оскільки ми займаємося цими проектами з 2006 року – ми знаємо ринок, відповідно, знають і нас. Сьогодні очевидно, що Україна є одним із лідерів в агросфері та IT. І ми віримо в те, що рішення, які пропонуватиме Agro Core, будуть гарантовано унікальні. У нас є позитивний досвід створення компанії «eFarmer» та просування цього продукту на зовнішніх ринках. У той же час ми шукали можливості ефективно працювати на внутрішній ринок і створювати сервіси, які будуть затребувані українським бізнесом. На сьогодні ми бачимо сильних партнерів та віримо в свої сили для того, щоб створити унікальну систему, ексклюзивні рішення і допомогти аграріям: як великим холдингам, так і середнім та малим підприємствам.

— У чому полягає відмінність Agro Core від решти українських агрохабів?

— Ми багато розмовляли з Юрієм Петруком (голова асоціації AgTech Ukraine – ред.) і дійшли до висновку, що асоціація – це важливо, але потрібна все-таки IT-платформа, яка дозволить легко доносити інформацію до кінцевого споживача, себто, до аграрія, адже на сьогодні це реально складно. Ми мусимо підібрати компоненти, зв’язати їх і потім ще підтримувати їх. І я розумію, що ми можемо об’єднати зусилля AgTech Ukraine та Agro Core і запропонувати ринку щось дієве й корисне. Така платформа вже буде готова цього року. Щоправда я не можу зараз назвати дату, адже наразі система проходить перевірку. Із березня розпочнеться тестування наших рішень. Відповідно до плану, тести завершаться в червні-липні 2017. Після цього ми вже будемо проводити презентацію та інформувати громадськість про наші основні ідеї та досягнення.

— Які завдання вирішуватиме Ваша система?

— Найголовніше завдання – інтегрувати постачальників агро та IT-сервіса, розробити і представити нашим клієнтам консолідований продукт з набором сервісів .  Аграрна компанія має безліч завдань – від GPS-моніторингу до системи планування виробництва; управління технікою; точне землеробство. Ці завдання нині вирішуються досить складно. Єдиного зрозумілого рішення, що доступне клієнтам – немає. Що хоче зробити Agro Core? Платформу, так би мовити інтеграційну шину, яка дозволятиме з’єднати між собою багато різних систем. Ми розробляємо єдине сховище даних; інформація буде накопичуватися і нею зможе скористатися клієнт для аналізу та прийняття рішень. Алгоритм і прогнозування будуть універсальними. Водночас зазначу, що дані наших клієнтів будуть залишатися конфіденційними.

— Яку ставку ви робите на IT?

— У кожної аграрної компанії купа даних: 1С, дрони, погода, супутникові знімки. Основна проблема, яку я бачу – це розрізнені джерела. І донести ці знання до людей, які перебувають в полі, фізично неможливо. Проте таку можливість дає IT. Дуже просто з кожним комунікувати, коли він має смартфон, а на сьогодні це доступна для кожного річ. Цікавий факт: коли ми робили eFarmer, то ця програма була орієнтована на німецьких фермерів. Як же ми здивувалися, коли побачили, що цим продуктом користуються українці — і зараз попит ще більший, бо люди купують смартфони і користуються цим додатком будь-де в Україні.

ДО ВІДОМА

Наприкінці січня Астарта та Borsch Ventures (одна з дочірніх структур KM-Core) публічно оголосили про створення спільного підприємства Agro Сore.  Діяльність цієї компанії буде зосереджена на розробці IT-рішень для агробізнесу та підтримці розвитку аграрних стартапів українських та зарубіжних команд.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
© 2015 - 2018, AgTech Ukraine. All rights reserved.